Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kniha METRO 2033

27. 6. 2012

metro_2033_prebal.jpgRecenze:

Metro 2033. Tento název jste už určitě někde slyšeli, ať už ve spojitosti s knihou či její herní adaptací. Je také docela pravděpodobné, že jste ji již někdy v minulosti četli, neboť knížka původně vycházela po jednotlivých kapitolách na autorových webových stránkách. Pokud samozřejmě umíte rusky.

Jak už název napovídá, příběh se odehrává v roce 2033. Po atomové válce zbytky lidí přežívají v tunelech moskevského metra. Na stanici VDNCh žije Arťom. Na svého pravého otce si už nepamatuje a jeho matka zahynula při útoku na stanici Timirjazevkaja, na které Arťom kdysi žil. Nyní mu dělá náhradního otce voják, jenž ho zachránil při útoku na stanici Timirjazevkaja. Život je jednotvárný. Hlavní hrdina pracuje v továrně na houbový čaj a občas zajde na hlídku. Ovšem poslední dobou nejsou hlídky to, co bývaly. Po jedné Arťomově neuvážené výpravě do neobydlené části metra začnou VDNCh napadat podivné příšery. Pro nedostatek slov jsou nazývány jednoduše Ďáblové. Je jich čím dál více, a pokud VDNCh padne, bude mít celé metro problémy.

Více na: http://fanzine.topzine.cz/recenze-kniha-metro-2033-je-kvalitni-pocteni

Zdroj: FANZINE - Magazín o scifi, fantasy a hororu při TOPZINE.cz

 

Tajná vládní linka metra v Moskvě
Ten, kdo četl Metro 2033 ví, že Sovětský svaz měl kromě civilního metra v Moskvě ještě druhou, tajnou trať, která spojovala vládní a vojenské budovy. English Russia přináší fotogalerii z těchto, dnes již nepoužívaných, chodeb. Fotografie působí stejně, jako kniha - děsivě.

» ZDE «


Metro 2033 je skvěle ztvárněno i v počítačové hře